Zadłużenie w Urzędzie Skarbowym? Sprawdź, jak się go pozbyć!

Zadłużenie w Urzędzie Skarbowym? Sprawdź, jak się go pozbyć!

Dług w Urzędzie Skarbowym to poważna sprawa, która w szczególnych przypadkach podlega nawet karze pozbawienia wolności. Z tego powodu warto robić wszystko, aby wszelkie podatki były opłacane w terminie. Jeśli jednak z jakichś powodów powinęła ci się noga, nie martw się! Z każdej sytuacji jest jakieś sensowne wyjście. Podobnie jest w tym przypadku.

Jak pilnować kwestii podatkowych?

Podstawową kwestią w walce z długami skarbowymi jest to, aby do nich nie dopuszczać. Jak to zrobić? Przede wszystkim należy dokładnie pilnować wszystkich spraw finansowych i konstruować budżet w taki sposób, aby wszelkie płatności zawsze były realizowane w pierwszej kolejności. W tym celu warto inwestować w kompleksowe usługi księgowe. Wrocław czy Trójmiasto – mogą być one realizowane w 100% zdalnie! Na rynku funkcjonuje wiele firm, które chętnie wyręczą cię w zarządzaniu finansami firmy.

Restrukturyzacja zadłużenia

Jeśli twój dług w Urzędzie Skarbowym jest na tyle wysoki, że nie jesteś w stanie spłacić go jednorazowo, możesz wystąpić do Urzędu z wnioskiem o restrukturyzację zadłużenia. Pracownicy powinni szybko rozpatrzyć twoją prośbę i zaproponować konkretne rozwiązanie. Pamiętaj jednak, że taki wniosek musi zostać odpowiednio uargumentowany. Dołącz do niego również wyciągi bankowe oraz dowody na twoją skomplikowaną sytuację finansową. Jeśli Urząd odrzuci twój wniosek, nie poddawaj się! Poszukaj dedykowanego specjalisty i napisz go raz jeszcze, jednak tym razem podejdź do sprawy z większym zaangażowaniem. Doświadczony doradca restrukturyzacyjny pomoże ci skonstruować argumenty, które z całą pewnością przekonają Urząd do zawarcia ugody.

Skuteczne oddłużanie

Zdarzają się również takie sytuacje, gdy dług w Urzędzie Skarbowym jest wynikiem innych zobowiązań, które zaburzają płynność finansową osoby zadłużonej. Dzieje się tak przede wszystkim w sytuacji, gdy nasze koszty życia przewyższają dochody. Wówczas warto zacząć od spłacenia najpilniejszych zobowiązań, które generują wysokie odsetki karne. Jak to zrobić? Najlepiej udać się do specjalisty, który w swojej ofercie ma oddłużanie chwilówek czy negocjacje z wierzycielami. Taka osoba dysponuje gruntowną wiedzą i posiada stosowne doświadczenie, dzięki czemu wie, jak szybko pozbyć się uciążliwych długów i jak dojść do porozumienia z poszczególnymi pożyczkodawcami.

Jeśli posiadasz zadłużenie w Urzędzie Skarbowym, nie zwlekaj i czym prędzej postaraj się rozwiązać tę sytuację. Jeśli zbagatelizujesz tak istotną kwestię, możesz spodziewać się bowiem poważnych konsekwencji karno-skarbowych!