Gdzie uzyskać pomoc prawną?

Gdzie uzyskać pomoc prawną?

Prawo to skomplikowana dziedzina, która wymaga znajomości wielu przepisów i kodeksów. Specjaliści, latami uczą się i zdobywają doświadczenie, by móc, jak najlepiej pomóc nam, gdy tylko zdarzą się nam się problemy z prawem. Nawet jeśli nie znaleźliśmy się w takiej sytuacji, warto wiedzieć, gdzie udać się po pomoc prawną. W dzisiejszym artykule przedstawiamy instytucje, w których uzyskamy pomoc. Zapraszamy do lektury!

Kiedy skorzystać z pomocy kancelarii prawnej?

Kancelarie prawne to miejsca, które zajmują się szeroko rozumianą działalnością prawną. Każda kancelaria ma swoją specjalizację, w zależności, czego dotyczy problem, takie miejsce wybierzemy. Prawnicy od spraw cywilnych pomogą nam przy umowach, sprawach rozwodowych, sprawach o alimenty, czy odszkodowaniach, kancelaria prawa autorskie, pomoże jak sama nazwa zresztą wykazuje, przy ochronie praw autorskich. Adwokaci od nieruchomości pomogą przy kupie lub sprzedaży mieszkania, a także przy prawie budowlanym. Jeżeli Twój problem dotyczy Twojego miejsca pracy, spotkałeś się z mobbingiem, nieuczciwym traktowaniem lub Twój pracodawca nie wypłacił Ci wynagrodzenia, skorzystaj z pomocy radcy prawnych zajmujących się prawem pracy.

Powypadkowa pomoc prawna

Z pomocy prawnej możemy korzystać w wielu sytuacjach i to nie tylko udając się do kancelarii prawnej. Przykładem instytucji, która udzieli nam pomocy z zakresu prawa, a jednak nie jest kancelarią, jest rzeczoznawca samochodowy Warszawa. Tutaj dostaniemy pomoc z zakresu oceny wartości stanu technicznego pojazdu oraz szkód, które powstały w wynikach wypadku. Do zadań rzeczoznawcy należy wykonanie niezależnej analizy oraz oszacowanie wartości pojazdu na podstawie różnych czynników, tj. marka samochodu, model, rok produkcji, stan techniczny, rodzaj uszkodzeń i przebieg. Z pomocy rzeczoznawcy możemy korzystać w różnych sytuacjach, nie tylko gdy doszło do wypadku komunikacyjnego, ale także gdy chcemy wycenić samochód.

Instytucje, które świadczą usługi prawne

Jak już wyżej wspomnieliśmy, gdy spotykamy się z problemami z prawem, nie zawsze musimy korzystać z pomocy kancelarii. Jest dużo instytucji, które udzielają wsparcie z zakresu prawa. Należą do nich między innymi instytucje pozarządowe o działalności non profit, które oferują darmowe wsparcie, w określonej tematyce – pomoc powypadkowa, rozwody, prawo imigracyjne, prawo konsumenckie i wiele więcej. Możemy również udać się do studenckie poradni prawnej, gdzie uzyskamy darmowe porady i analizy spraw od studentów ostatnich lat.